Tężnia solankowa w GEOsferze otwarta!

10 czerwca 2020, 09:42

Tężnia solankowa w GEOsferze otwarta! fot. Archifolio

W miniony weekend po rozruchu, otwarto dla mieszkańców tężnię solankową w GEOsferze. Uruchomiona w ubiegłym roku tężnia w kształcie graniastosłupa ma powierzchnię 180 m2 i wypełnia ją tarnina, po której spływa solanka.

Konstrukcja wykonana jest z drzewa modrzewiowego. Obiekt ma ponad 15 metrów długości, jest wysoki na 6,5 metra i szeroki na blisko 4 metry.

Inwestycja pochłonęła ponad milion złotych i została zrealizowana w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Z ramienia Gminy jego realizacją zajął się Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Obiekt otwarty będzie do końca jesieni codziennie w godzinach od 10:00 do 22:00. Dla zdrowia inhalować powinno się kilka razy w tygodniu od 45 do 60 minut.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek