Finałowa walka o I ligę

19 kwietnia 2013, 11:49

Po gładkim odprawieniu w pierwszych fazach paly-off drużyn AZS AGH Alstom Kraków oraz BKS Tur Bielsk Podlaski, koszykarzy MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno czeka ostatnia walka przed awansem do zaplecza TAURON Basket Ligi. Pierwsze spotkanie finałowe z Legią Warszawa odbędzie się już w najbliższą sobotę - 20 kwietnia - o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej MCKiS.

Walka finałowa rozgrywana jest do dwóch zwycięstw, a wyższe miejsce MCKiS-u po sezonie zasadniczym zapewnia nam przewagę parkietu przy ewentualnym trzecim pojedynku. Emocji i walki na pewno nie zabraknie, ponieważ zespół z Warszawy ostatnimi występami udowodnił, że nie przez przypadek dotarł tak wysoko, a forma beniaminka naszej grupy prezentuje się wybornie.

W sezonie zasadniczym dwa razy udało nam się pokonać legionistów (w Jaworznie 71:68, a w Warszawie 73:62), jednak teraz mecze toczyć się będą o najwyższą stawkę, więc opór rywala na pewno dodatkowo wzrośnie. Liczymy jednak na podtrzymanie wspaniałej passy i skutecznej gry podopiecznych trenera Tomasza Jędrosa, którzy nigdy w historii nie rozgrywali jeszcze tak ważnych pojedynków oraz nie byli tak blisko gry w I lidze.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to najważniejsze w obecnym sezonie wydarzenie sportowe. Liczymy na wysoką frekwencję fanów jaworznickiego basketu i wszystkich sympatyków sportu, których doping oraz wsparcie będzie na pewno siłą i dużą pomocą dla naszych koszykarzy.

***

Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa wstęp na mecz będzie symbolicznie biletowany: bilet normalny - 2 złote, bilet ulgowy (młodzież szkół ponadgimnazjalnych) - 1 złoty. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów - wstęp bezpłatny.

Spotkanie rewanżowe w Warszawie zaplanowane jest na środę - 24 kwietnia, natomiast przy potrzebie rozegrania dodatkowego trzeciego meczu - odbędzie się on ponownie w Jaworznie, w sobotę 27 lub w niedzielę 28 kwietnia.