Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

8. edycja Regat Kajakowych już 10 października

5 października 2020, 07:28

8. edycja Regat Kajakowych już 10 października - fot. MCKiS Jaworzno

8. edycja Regat Kajakowych już 10 października - fot. MCKiS Jaworzno

8. edycja Regat Kajakowych, ze względu na modernizację OWR Sosina, zmieniła lokalizację oraz formułę. 10 października fani wiosłowania spotkają się na Białej Przemszy, a sportowa rywalizacja zostanie połączona z rekreacyjnym spływem.

Spływ na trasie o długości ok. 10 km odbędzie się na odcinku od Sosnowca Maczki do Trójkąta Trzech Cesarzy w Sosnowcu. Rywalizacja sportowa z pomiarem czasu w poszczególnych kategoriach - K1 kobiet, K1 mężczyzn, K2 kobiet, K2 mężczyzn oraz K2 mikst - odbędzie się na odcinku o długości ok. 2 km w trakcie pokonywania trasy. Start i meta odcinka czasowego będą wyraźnie oznakowane i obsługiwane przez sędziów. Pozostała część trasy będzie miała formułę rekreacyjnego spływ bez mierzenia czasu.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a organizator - MCKiS Jaworzno - przygotował dla uczestników 30 kajaków dwuosobowych oraz 15 kajaków jednoosobowych. Tym samym limit startujących wynosi 75 osób. Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej, w terminie od 21 września do 8 października 2020 r. za pośrednictwem formularza dostępnego TUTAJ.

Spływ/regaty odbędą się w sobotę - 10 października 2020 r. - na rzece Biała Przemsza (na odcinku od Sosnowca Maczki do Trójkąta Trzech Cesarzy).

Harmonogram:

  • 9.00-10.00 - weryfikacja uczestników w biurze zawodów na terenie Trójkąta Trzech Cesarzy
  • 10.15 - omówienie trasy przez Sędziego Głównego – Mariusza Sikorę
  • 10.30 - transport uczestników na start spływu (zapewnia organizator)
  • 11.00 - start spływu na dystansie ok. 10 km.
  • 14.00 - posiłek regeneracyjny
  • ok.15.00 - ogłoszenie wyników spływu oraz wręczenie nagród

Serdecznie zapraszamy!

Obrazek