Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski zakończona!

5 października 2020, 07:03

Fot. www.rowerowastolicapolski.pl

Fot. www.rowerowastolicapolski.pl

Z ostatnim dniem września zakończyła się 2. edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której brały udział 44 miasta. Przechodni Puchar zostaje w Nowej Soli, która zwyciężyła drugi raz z rzędu. Rowerzyści w całym kraju wykręcili ponad 3,6 mln kilometrów. To tylko jeden z rekordów zabawy, którą organizuje miasto Bydgoszcz. Jaworzniccy rowerzyści zajęli 14 miejsce i przejechali łącznie 63 186 km.

Przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostaje w Nowej Soli, która ponownie nie miała sobie równych. Zgodnie z regulaminem, Puchar zostaje na stałe w mieście, które zwycięży trzykrotnie. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, z której m.in. pochodzi rekordzista przejechanych kilometrów na rowerze. Przez 30 dni Pan Jacek przejechał 7 tys. km! Na trzecim miejscu uplasowało się Gniezno.

Zgodnie z obietnicą Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie przygotował upominki dla najstarszych zarejestrowanych uczestników - kobiety i mężczyzny, najmłodszego uczestnika, który wziął czynny udział w zmaganiach oraz jaworznianki i jaworznianina, którzy pokonali największy łączny dystans.

Rekordowa liczba miast

W tym roku do zabawy włączyły się  44 miasta - to jeden z pierwszych rekordów, który padł w tej edycji. Włodarze polskich miast czują nowy rowerowy trend. W całej Polsce powstają kilometry nowych rowerowych tras, po których porusza się coraz więcej cyklistów. Każde z miast biorących udział w projekcie otrzymuje mapę ciepła, dzięki temu widać gdzie mieszkańcy najchętniej wybierają się na rowerowe wycieczki.

Rekord przejechanych kilometrów

Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała wsiadaniu na rower. W pierwszym tygodniu mogliśmy pochwalić się już się milionem kilometrów na liczniku RSP. W zabawie aktywny udział wzięło blisko 16 tys. użytkowników, którzy odbyli ponad 200 tysięcy treningów. Kilometry były kręcone do ostatnich minut, ostatecznie cała Polska wykręciła ponad 3,6 mln km.

Wśród biorących udział nie zabrakło rowerowych zapaleńców. Trzy najaktywniejsze rowerzystki przekroczyły 4 tys. kilometrów. Rowerzyści mogą pochwalić się ponad 6 tys. kilometrów przejechanych na dwóch kółkach.

Więcej informacji na www.rowerowastolicapolski.pl