Zaplanuj wycieczkę z Geoportalem

6 maja 2013, 12:43

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach stworzyła portal z informacjami na temat zasobów przyrody województwa śląskiego. Strona może być przydatna zarówno dla mieszkańców szukających atrakcyjnych miejsc do wypoczynku na łonie natury, jak i dla przedsiębiorców, którym geomapa może ułatwić przygotowanie dokumentów przy ubieganiu się o zezwolenia na realizację inwestycji.

Na portalu RDOŚ znajduje się szczegółowa mapa, na której wyszczególnione są m.in. rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe oraz obszary ujęte w projekcie Natura 2000. Dzięki zaznaczeniu na mapie szeregu informacji turystycznych, w tym m.in. szlaków pieszych i rowerowych, punktów widokowych oraz parkingów i miejsc postojowych, Geoportal jest znakomitym narzędziem do planowania wycieczek. Warto jednak zaznaczyć, że portal jest na bieżąco uzupełniany nowymi danymi i nie wszystkie istniejące trasy są jeszcze ujęte na mapie.

Wirtualnie zasoby przyrodnicze województwa można zwiedzić pod adresem www.geoportal.rdos.katowice.pl.