Miedzynarodowy turniej ku czci Roberta Kopytka

8 maja 2013, 13:35

7 stycznia 2011 roku, po długiej walce z nowotworem, odszedł od nas wspaniały człowiek - Robert Kopytek. Aby uczcić pamięć o tym znakomitym pięściarzu i trenerze w piątek, w Jaworznie rozpocznie się kolejny Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna, jego imienia. Swoją obecność na zawodach potwierdziły sławy polskiego boksu - Grzegorz Proksa, Artur Szpilka i Mariusz Wach.

Robert Kopytek jako pięściarz i trener był przez ponad trzydzieści lat związany z jaworznickim boksem. Trenował m.in. takich pięściarzy jak Proksa, Młodziński, Hajduk, Szumilas, Skalny, Kołacz, Gajęcki, Klóska, Wróbel i Nowatkowski. Dla wielu bokserów, szczególnie młodych, był jak drugi ojciec.

Wielu z wychowanków Roberta Kopytka z klubu Jawor Team skrzyżuje rękawice z rywalami z kraju i zza granicy, podczas zbliżającej się imprezy. Międzynarodowe święto boksu młodzieżowego rozpocznie się w piątek - 10 maja i potrwa do niedzieli - 12 maja. Podczas turnieju, który odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej MCKiS, przy ul. Grunwaldzkiej 80, zobaczymy walki juniorów i kadetów. Oprócz klubów z całej Polski, swój udział w zawodach potwierdziły także trzy ekipy zagraniczne: Czechy, Irlandia i Ukraina.

Program VIII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Roberta Kopytka o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna:

10.05.2013 (piątek)

• do  godz. 9.00  - przyjazd ekip