Prezydent przyznał nagrody najlepszym sportowcom

14 maja 2021, 09:58

Prezydent przyznał nagrody najlepszym sportowcom

Prezydent Paweł Silbert przyznał najlepszym jaworznickim zawodnikom Sportowe Nagrody Miasta Jaworzna. Wyróżnienia te otrzymują osoby, które mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sportowymi we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym. W tym roku uhonorowanych zostało 30 sportowców, reprezentujących 9 dyscyplin.

Trwający drugi rok stan epidemii i trudniejsza sytuacja budżetowa nie przeszkodziły w zdalnym przeprowadzeniu obrad komisji oraz finalnie przyznaniu przez prezydenta miasta nagród finansowych dla najlepszych sportowców. Po raz kolejny, ze względu na stan epidemii, nie odbyła się także tradycyjna uroczystość wręczenia nagród w sali obrad Urzędu Miejskiego. Sportowcy otrzymają w formie listownej gratulacje od prezydenta Pawła Silberta. W skład komisji do rozpatrywania wniosków o "Sportową Nagrodę Miasta Jaworzna" wchodzą: ze strony Urzędu Miejskiego: Łukasz Kolarczyk, Roman Jońca, Łukasz Warchoł oraz radni: Mariusz Kowalski i Janusz Papuga.

- Gratuluję uzyskania Sportowej Nagrody Miasta Jaworzna za osiągnięte wyniki sportowe w 2020 r., który był dla wszystkich rokiem trudnym, także dla sportowców i klubów. Wiele z rozgrywek i zawodów zostało odwołanych, jednak Państwo nie poddawali się i tam, gdzie było to możliwe godnie reprezentowali Jaworzno i naszych mieszkańców. Dziękuję za trud, zaangażowanie, upór i siłę charakteru - napisał Prezydent Miasta do nagrodzonych sportowców. - Znaleźli się Państwo w gronie wyjątkowych osób, które wspinając się na sportowe wyżyny, stanowią zwłaszcza dla młodzieży i dzieci, znakomity przykład tego, że ciężka praca, poświęcenie i determinacja w dążeniu do założonych celów, są właściwymi sposobami na osiągnięcie sukcesu - zaznaczył.

Wyróżnieni zawodnicy reprezentują w tym roku przede wszystkim dyscypliny indywidualne. Nagrodzeni w tym roku sportowcy zdobywali laury w: szachach, lekkoatletyce, akrobatyce sportowej, wspinaczce sportowej, narciarstwie wodnym, karate, zapasach, tenisie, badmintonie oraz bilardzie. Wysokość nagród wyniosła od 1900 do 3100 złotych, w tym roku na ten cel rozdysponowano w sumie 64 tysiące złotych.

Lista nagrodzonych sportowców:

1. Mateusz Łapaj - szachy