Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Regaty kajakowe na Sosinie za nami

18 września 2021, 15:20

Regaty kajakowe na Sosinie za nami - fot. UM Jaworzno / Puls Jaworzna

Regaty kajakowe na Sosinie za nami - fot. UM Jaworzno / Puls Jaworzna

W sobotę, 18 września - na terenie odnowionego Ośrodka Wodno Rekreacyjnego Sosina odbyła się 9. edycja Regat Kajakowych. Kajakarze stanęli do walki w pięciu kategoriach: K1 mężczyzn, K1, kobiet, K2 kobiet, K2 mężczyzn oraz mikst. Na 6-kilometrowej trasie zobaczyliśmy 27 kajaków.

Tegoroczna edycja przyciągnęła 47 entuzjastów tego rodzaju sportu nie tylko z Jaworzna, ale także m.in. z Katowic, Rudy Śląskiej, Chrzanowa, Dąbrowy Górniczej czy Piły Kościeleckiej.

Kajakarze stanęli do walki w pięciu kategoriach: K1 mężczyzn, K1, kobiet, K2 kobiet, K2 mężczyzn oraz mikst. Na 6-kilometrowej trasie zobaczyliśmy 27 kajaków. Chrzanowianie Andrzej Siemek i Zenon Stopnicki jako pierwsi ze wszystkich zawodników dopłynęli do mety IX Regat Kajakowych na Sosinie. Tym samym wygrali w kategorii dwójek mężczyzn. W kat. dwójek kobiet najszybsze były jaworznianki Izabela Grudzień i Alicja Nachman, a w mikstach Jolanta Niedzielczyk z Chrzanowa i Roman Maciaś z Jaworzna. Wśród kajakarzy, płynących w pojedynkę, wygrał Władysław Jędrzejczyk z Piły Kościeleckiej, a wśród kajakarek Ewa Ościłowicz z Sosnowca. Nagrody wręczyli zwycięzcom Tadeusz Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie, Dariusz Chrapek, wicedyrektor ds. sportu MCKiS, i Leszek Gancarczyk z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Jaworzno.

W tym roku sportowa rywalizacja w ramach regat połączona była z rekreacyjną formą regat dla rodzin. Udział w rekreacyjnym starcie brały dwuosobowe załogi składające się z rodzica oraz dziecka do 15 roku życia. Zawodnicy do pokonania mieli dystans ok. 200 m w linii prostej.

Po zawodach na uczestników czekał posiłek regeneracyjny.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek