II jaworznicki "marsz z kijami"

23 maja 2013, 11:48

Już niebawem wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po zielonych zakątkach Jaworzna. Na 15 czerwca zaplanowano bowiem II edycję Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął do Parku Lotników prawie 150 uczestników. Zapisy dla chętnych do pojawienia się na starcie imprezy już ruszyły i potrwają do 7 czerwca.

Podobnie jak w roku ubiegłym także teraz zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania dystans ok. 6 kilometrów. Start i meta marszu ponownie znajdą się w Parku Lotników, a trasa będzie przebiegała leśnymi ścieżkami Osiedla Stałego, Niedzielisk i Długoszyna. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

- To nie kolejność na mecie będzie najważniejsza podczas naszej imprezy. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu - podkreśla prezydent Dariusz Starzycki. - Chcielibyśmy żeby na starcie rajdu stanęły nie tylko osoby na co dzień trenujące "spacer z kijami", ale także ci, którzy przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają. A należy zaznaczyć, że nordic walking to zdecydowanie sport dla każdego - bez względu na płeć i wiek, tym bardziej, że nie obciąża on stawów, nie jest urazowy i nie wymaga drogiego, specjalistycznego sprzętu.

Dodatkową atrakcją II Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, zarówno dla uczestników jak i tych, którzy przyjdą kibicować ich poczynaniom, będą stoiska, gdzie bezpłatnie będzie można wykonać badania m.in. poziomu cholesterolu, glikemii, ciśnienia krwi, wagi, BMI oraz tkanki tłuszczowej. Dla zawodników biorących udział w marszu przewidziano także atrakcyjne upominki oraz zestawy kijów do nordic walking.

Obecnie na liście startowej znajduje się prawie 50 osób. Oprócz mieszkańców Jaworzna, chęć udziału w imprezie zgłosili także fani nordic walkingu z Mysłowic, Sosnowca i Chełma Śląskiego. Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do rajdu mogą skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie www.mckis.jaw.pl. Tam też znajduje się m.in. regulamin imprezy oraz lista startowa.

Wszystkich chcących sobie przypomnieć, jak wyglądała ubiegłoroczna impreza zapraszamy na filmowe podsumowanie I Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking: