Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Oldboje znowu na podium

11 czerwca 2013, 13:48

Siatkarscy oldboje z Jaworzna odnieśli kolejny sukces na arenie ogólnopolskiej. Dwaj byli zawodnicy Energetyka - Jacek Sowa i Maciej Rzędzicki wywalczyli złote medale w Pucharze Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej.

W rozgrywanym we Wrześni turnieju, który jest zaliczany do jednej z najbardziej prestiżowych imprez w kalendarzu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wystąpiło ponad 100 zawodników z całego kraju. W ciągu trzech dni, od 7 do 9 czerwca, siatkarze, którzy zakończyli już karierę sportową, rywalizowali w pięciu kategoriach - plus 80 lat (w parze), plus 85, plus 90, plus 100 i plus 110.

Nasi reprezentanci wystąpili w najniższej kategorii wiekowej "+80" i musieli mierzyć się w swojej grupie z dziesięcioma innymi parami. Cztery zwycięstwa pozwoliły duetowi Sowa - Rzędzicki na awans do finału, w którym pokonali parę Zaręba - Pastuszuk i tym samym wywalczyli złote medale Pucharu Polski.