Sportowe zmagania w Szczakowej

12 czerwca 2013, 10:58

Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła w ubiegłym tygodniu, w zorganizowaniu dwóch imprez sportowych dla uczniów jaworznickich szkół. Na stadionie sportowym w Szczakowej odbyła się XXI Spartakiada Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, natomiast nad zalewem Sosina rozegrano jubileuszowe V Regaty Kajakowe o Puchar Prezydenta Miasta.

Spartakiadę rozpoczął tradycyjnie organizator - dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Zbigniew Kasperkowicz, który przywitał zgromadzoną na hali młodzież oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Mirosław Ciołczyk oraz przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zgodnie z przyjętym podczas imprezy zwyczajem, przed startem konkurencji sportowych, można było obejrzeć przygotowany przez dzieci program sportowo-artystyczny, a do zgromadzonych na widowni kibiców, goście i organizatorzy Spartakiady wyrzucili prezenty w postaci piłek.

Bezpośrednio po zakończeniu oficjalnego otwarcia Spartakiady prezydent Kaczmarek wziął także udział w regatach kajakowych rozgrywanych na zalewie Sosina. Także tym razem prezydent nie był tylko gościem imprezy, ale także jej czynnym uczestnikiem i reprezentował załogę organizatora - Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworznie.

Jak zawsze, dla wszystkich uczestników i gości regat organizatorzy przygotowali grillowany poczęstunek, a strzegący bezpieczeństwa strażacy oferowali "przejażdżkę" łodzią motorową po akwenie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek