Wyścig coraz bliżej

27 czerwca 2013, 10:26

fot.© lassedesignen - Fotolia.com

Już jutro - w piątek, 28 czerwca - ulicami Jaworzna przejedzie peleton zawodników startujących w XXIV Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków. Na starcie stanie ponad 100 zawodników z całego świata, a wśród nich takie gwiazdy kolarstwa szosowego, jak: Stefan Schumacher z duńskiej grupy Christina Watches Onfone, lider grupy Christina Watches Onfone - Angelo Furlan, Markus Fothen z Team NSP Ghost oraz Radoslav Rogina ze słoweńskiej grupy Adria Mobil. Kibiców zapraszamy do dopingowania swoich faworytów, a kierowcom przypominamy o utrudnieniach w ruchu, w rejonie trasy wyścigu.

W Jaworznie kolarze wystartują do III etapu wyścigu, który w sumie liczy cztery długie odcinki. Zawodnicy rozpoczęli zmagania 26 czerwca w Lublinie i kierując się do Krosna mieli w tym dniu do przejechania ponad 230 km. Drugi, najkrótszy - 103,5 km - etap przebiega dzisiaj pomiędzy Żorami a Jastrzębiem-Zdrój. Jutrzejsze zmagania to ponad 190 km trasa z Jaworzna do Kielc. Natomiast cały wyścig zakończy w sobotę IV, 150 km etap, startujący w Radomsku i finiszujący w Łodzi.

W piątek - 28 czerwca - do jaworznicko-kieleckiego odcinka peleton wystartuje spod hali widowiskowo-sportowej MCKiS o godz. 13.00 i przejedzie dwie pętle przez Śródmieście, Pechnik i Podwale, a następnie skieruje się przez Warpie, Górę Piasku i Szczakową do Bukowna. Wcześniej na parkingu przed halą odbędzie się ceremonia wręczenia nagród i koszulek liderów zwycięzcom poprzedniego etapu wyścigu.

Przejazd peletonu ulicami miasta będzie się oczywiście wiązał z ograniczeniami w ruchu pojazdów, dlatego kierowcy planujący podróż do Jaworzna pomiędzy godz. 12.00 a 14.00 powinni raczej wybrać drogi omijające trasę wyścigu. Zmiany w organizacji ruchu rozpoczną się już dzisiaj wieczorem - 27 czerwca - kiedy to zamknięty zostanie parking pod halą MCKiS. Jutro od samego rana nie będzie także możliwości przejazdu przez ul. Mickiewicza i Farną. Na pół godziny przed samym startem - czyli ok. godz. 12.30 - zamknięte będą również wszystkie ulice "kolidujące" z trasą przejazdu zawodników, w związku z tym mogą też wystąpić trudności z dojechaniem nad zalew "Sosina". Kolarze powinni opuścić granice miasta ok. godz. 13.30, wtedy też przywrócony będzie normalny ruch na wszystkich drogach w mieście. Do tego czasu w newralgicznych punktach czuwać będą policjanci, strażnicy miejscy i służby porządkowe.

O szczegółach wyścigu można przeczytać na stronie www.wyscig.com.pl, dokładną trasę III etapu można natomiast zobaczyć na http://wyscig.h2.pl/WYSCIG.