Oto zwycięzca "geosferycznego" konkursu

24 września 2013, 11:59

W kamieniołomie Sadowa Góra coraz wyraźniej widać efekty trwających tam prac, w ramach których powstaje centrum edukacji geologiczno - ekologicznej pn. GEOsfera. Lokalizacja i walory krajobrazowe tego miejsca już wkrótce uczynią je wyróżnikiem Jaworzna. Dlatego też wraz z postępem prac w GEOsferze, ogłoszono konkurs na stworzenie oryginalnego logo, które będzie reprezentowało ośrodek. Znamy już zwycięski projekt.

Rywalizacja była szansą dla osób, które zawodowo lub hobbystycznie zajmują się grafiką.

- Konkurs na "GEOsferyczne logo" trwał do połowy sierpnia, a biorący w nim udział graficy mieli za zadanie przygotować projekty, które nawiązywały do sfer Ziemi: litosfery, hydrosfery, biosfery i atmosfery. W sumie wpłynęło ponad 300 projektów - tłumaczy Agnieszka Bartyzel, geolog powiatowy.

Wybrane przez komisję konkursową logo stało się oficjalnym symbolem Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznej "GEOsfera".