Początek "kajakowej" tradycji

30 września 2013, 11:32

Pierwsze Regaty Kajakowe im. Jana Pawła II odbyły się w minioną sobotę, 28 września nad zalewem Sosina. To kolejna impreza, która ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz jaworznickich wydarzeń sportowo - rekreacyjnych. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek, ściągnęło nad zalew nie tylko mieszkańców Jaworzna, ale również entuzjastów sportów wodnych z miast ościennych.

Sukces sobotnich regat dowodzi, że w naszym mieście nie brakuje osób, dla których zdrowy tryb życia to coś więcej niż tylko deklaracje. Oprócz sportowego aspektu, sobotnie spotkanie miało także ukazać Sosinę jako miejsce atrakcyjne w każda pogodę - nie tylko w czas letniej aury, a także doskonałe do uprawiania wszelakiej aktywności fizycznej.

- Sosina zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. W lecie o świcie staram się przepłynąć choć jedną rundę wokół zalewu, to niezwykle relaksuje i świetnie nastraja mnie do obowiązków, jakie nadchodzą w ciągu dnia. Poprzez dzisiejsze zawody chciałem fascynacją tym miejscem zarazić innych - mówi Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - Ponadto impreza ma na celu propagowanie sportów wodnych i ogólnie pojętej aktywności fizycznej. Przecież nie trzeba nikogo przekonywać jak istotny dla naszego zdrowia jest ruch. To również nie przypadek, że dzisiejsze zmagania zbiegły się z obchodami Światowego Dnia Serca oraz Światowym Dniem Turystyki. Zapraszamy więc na Sosinę zarówno celach turystycznych jak i  rekreacyjno - sportowych - dodaje prezydent Kaczmarek.

Na starcie regat stawiło się kilkanaście załóg, które przystąpiły do rywalizacji krótko po godz. 11-ej. Zawodnicy mieli do przepłynięcia sześciokilometrową trasę. Wyścig rozgrywano w kilku kategoriach, a najsilniejszą z nich była kategoria mężczyzn, zarówno w rywalizacji jedynek jak i dwójek.

Po wyczerpującej rywalizacji, na zawodników czekał zasłużony poczęstunek - zupa z ryb złowionych na Sosinie. Ponadto do sił przywracały grochówka i żurek. Był też przysmak szczególny - kapusta po jaworznicku, którą przygotowały panie z Zespołu Śpiewaczego "Dobrzanki".

W przygotowanie zawodów zaangażowane było Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Regaty wspomogła także firma DB Schenker.

Poniżej pełne wyniki sobotniej rywalizacji:
Kategoria mężczyzn jedynek:

1. Piotr Tylikowski
  2. Marcin Tosza
  3. Tomasz Madejski

Kategoria mężczyzn dwójek:

1. Tadeusz Kaczmarek i Janusz Jarzynka
  2. Grzegorz Stano i Jerzy Kołodziej
  3. Maciej Pytel i Krzysztof Monthey

Kategoria kobiet dwójek:

1. Magdalena Tylikowska i Małgorzata Tylikowska - i była to jedyna dwójka kobieca.

Kategoria Mixt:

1. Gertruda i Jacek Tkocz
  2. Adrianna Czopik - Jóźwik i Przemysław Rusecki
  3. Katarzyna Kulawik i Przemysław Balcerek.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek