Modernizacja szpitala

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny - w trosce o zdrowie pacjentów - od kilku już lat jest systematycznie modernizowany. Ponadto dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz pomocy gminy, placówka wyposaża swoje oddziały w sprzęt medyczny najwyższej klasy.

W 2008 roku oddano do użytku nowoczesny blok operacyjny. Równolegle przeprowadzono modernizację głównej rozdzielni elektrycznej szpitala, zamontowano nowoczesną rozdzielnię niskiego napięcia oraz bezobsługowy agregat prądotwórczy.

W 2009 roku oddano do użytku zmodernizowany oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej oraz nowo powstały oddział urologii. Od początku 2009 r. ciepła woda w jaworznickim szpitalu jest dodatkowo podgrzewana za pomocą 112 baterii kolektorów słonecznych.

W 2010 roku, przy lecznicy powstała nowoczesna stacja dializ. To jedna z pierwszych w Polsce, udana inwestycja w zakresie służby zdrowia, która powstała w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Na początku 2012 r. w placówce uruchomiono nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego. Dział Diagnostyki Obrazowej wzbogacił się o nowoczesny aparat RTG kostno-płucny, będący narzędziem do podstawowej diagnostyki rentgenowskiej. Z kolei Oddział Urologi zaopatrzono w aparat z systemem do litotrypsji. Urządzenie to służy do kruszenia kamieni moczowych falami uderzeniowymi wytwarzanymi poza organizmem pacjenta. W nowy sprzęt wyposażono także Blok Operacyjny. Na Anestezjologii pojawiły się dwa aparaty do znieczulania. Dla bloku zakupiono również diatermię chirurgiczną, czyli aparat służący do przecinania tkanek za pomocą elektrody, wykorzystujący pole elektromagnetyczne.

Przez ostatnie 10 lat - głównie dzięki projektom unijnym i pomocy gminy, do szpitala trafiło około 50 mln zł.