Modernizacja muzeum

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Kompleksowa modernizacja i adaptacja starego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej na potrzeby Muzeum Miasta Jaworzna jest częścią projektu "Rynek Od.Nowa".

W ramach prowadzonych prac zmieniono układ przestrzenny budynku, dostosowano istniejący obiekt do nowego użytkownika i dobudowano salę wystawową z antresolą, od strony Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wystające elementy elewacji (tzw. wykusze), od strony ulicy Narutowicza, ze względu na zły stan techniczny zostały wyburzone, a następnie odtworzone i zaadaptowane dla celów wejścia głównego do budynku. Aby ułatwić zwiedzanie nowego muzeum osobom niepełnosprawnym, w obiekcie zainstalowano także panoramiczną windę.

Dzięki nowej aranżacji i możliwości powiększenia powierzchni obiekt zyskał blisko 300 m2.

Koszt modernizacji gmachu muzeum to nieco ponad 4,2 mln zł.