Nowe mieszkania przy ul. Partyki

Obrazek

W 2010 r. Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło inwestycję pn. "Matejki", która składała się z trzech etapów i przewidywała budowę prawie 120 nowych mieszkań na własność i na wynajem.

Pierwsze lokale na wynajem oddano do użytku w lutym 2011 r. W ręce najemców trafiły 32 mieszkania, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchu. Powstały budynek posiadał 3 klatki schodowe i 4 kondygnacje. Inwestycja warta 4,5 mln zł została finansowana z budżetu Miasta, ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego oraz partycypacji przyszłych najemców.

Z kolei Etap II to inwestycja, w obrębie której zrealizowano bloki z mieszkaniami "na własność". W listopadzie 2012 roku w ramach projektu przekazano klucze do 62 mieszkań o metrażach - 30,69; 46,38; 52,06; 66,87; 78,15 m2 zlokalizowanych w dwóch budynkach (obecnie ul. Partyki 1 i 3).

Na przełomie 2013 i 2014 r., wręczone zostały klucze do ostatnich mieszkań przy ul. Partyki, w ramach inwestycji pn. "Matejki – III etap na własność". Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zrealizowało tam dwa obiekty z 41 lokalami 1, 2, 3 i 4 pokojowymi.

Wszystkie mieszkania w ramach przedsięwzięcia "Matejki - III etap na własność" oddawane były do użytku w stanie zaawansowanym deweloperskim, tzn. otynkowane (gładź gipsowa) z zamontowanymi grzejnikami c.o., bez okładzin ściennych i podłogowych, drzwi wewnętrznych i wyposażenia. Dodatkowo w budynku "B" do każdego lokalu przydzielona jest piwnica, proporcjonalnie do wielkości mieszkania od 5,4 m2 do 14,2 m2. Przygotowano również pełną infrastrukturę drogowo – parkingową oraz plac zabaw.