Grunt na medal

W 2007 roku nasze miasto wygrało Konkurs „Grunt na Medal”, który organizowany jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. we współpracy z Marszałkami Województw.  Organizowany pod patronatem Ministra Gospodarki konkurs ma na celu wyłonienie i promocję terenów kompleksowo przygotowanych pod nowe przedsięwzięcia, zwiększając tym samym szansę na pozyskanie zagranicznego inwestora, a co za tym idzie stworzenie nowych miejsc pracy.  Inwestycje zagraniczne to duży krok w kierunku rozwoju gminy, poprawy jakości życia jej mieszkańców oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

Inwestycje zagraniczne to duży krok w kierunku rozwoju gminy, poprawy jakości życia jej mieszkańców oraz tworzenia nowych miejsc pracy. Udział konkursie jest doskonałą szansą na promocję gminy, otwierającą możliwości pozyskania znaczących inwestorów.

Jaworznicki teren, który wygrał konkurs, w 2009 r. został sprzedany chińskiej firmie „SCC” Sp. z o.o., za prawie 3 miliony złotych.