Sesja Rady Miejskiej - 13.10.2017 r.

Rozpoczęła się dzisiejsza sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazł się tylko jeden punkt dotyczący wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gminnej na nieruchomości Skarbu Państwa.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gminnej na nieruchomości Skarbu Państwa. Tauron musi zbudować linię kolejową łączącą Sobieski z nowym blokiem, a torowisko będzie przebiegać po działkach własności m.in. Gminy i Skarbu Państwa. Radni w głosowaniu wyrazili zgodę na zamianę działek tak, żeby można było te własności uregulować.