Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Notka biograficzna

Łukasz Kolarczyk - Zastępca Prezydenta Jaworzna

Łukasz Kolarczyk - uzyskał dyplom MBA in Community Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ukończył Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach na kierunku: Administracja, jest także absolwentem studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University na kierunku: Zarządzanie.

Z samorządem związany od prawie 15. lat. Doświadczenie zdobywał m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworznie i w Urzędzie Miejskim w Jaworznie. W 2015 roku został Naczelnikiem Biura Promocji i Informacji. Od 2018 roku łączył funkcję Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu z nowo utworzoną funkcją Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej, nadzorując również Wydział Współpracy Społecznej i Gospodarczej. W ramach tych funkcji m.in. koordynując współpracę z organizacjami pozarządowymi, realizuje projekty społeczne i gospodarcze. Koordynuje pracami interdyscyplinarnych zespołów w zakresie realizacji i zapewnienia bezpieczeństwa dla międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i sportowych współorganizowanych w Jaworznie. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania projektami promocyjnymi, kulturalnymi oraz programami gospodarczymi, prowadzenia zintegrowanej komunikacji marketingowej oraz wspierania rozwoju lokalnego biznesu (również w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2).

Zainteresowania zawodowe skupia na funkcjonowaniu i transformacji miast oraz projektów tworzących nowoczesną przestrzeń społeczną, strategii rozwoju terenów zurbanizowanych, działania zw. z promocją gospodarczą i wzmacnianiem "brandu" Jaworzna. Prywatnie: żonaty, 3,5 letni syn, z którym uwielbia aktywnie odkrywać świat.