Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Gmina Fair Play

Jaworzno już czterokrotnie otrzymało tytuł i certyfikat “Gminy Fair Play”.

Jaworzno już czterokrotnie otrzymało tytuł i certyfikat “Gminy Fair Play”. Nasze miasto zostało wyróżnione w konkursie kolejno w latach 2005, 2006, 2007 i 2008.

Podstawowym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie i wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestowania.

Konkurs jest organizowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a realizowany jest pod patronatem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Marszałków i Wojewodów oraz przy bliskiej współpracy z Urzędami Marszałkowskimi. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

"Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji” to konkurs skierowany do samorządów, które między innymi:

  • podejmują aktywne działania w celu przyciągnięcia inwestorów,
  • dotrzymują podjętych zobowiązań,
  • ewentualne problemy rozwiązują na drodze wzajemnego porozumienia,
  • polepszają swoją infrastrukturę,
  • cechuje kompetentna, sprawna i przyjazna kadra, służąca radą i pomocą interesantom,
  • kierują się praworządnością i wysokim poziomem etycznym pracowników gminy,
  • promują pro-ekologiczne inwestycje i obiekty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tytuł „Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji” jest nie tylko wyrazem uznania członków Kapituły, lecz także przedsiębiorców i inwestorów działających na terenie gminy. W ramach II etapu konkursu wzięli oni udział w badaniu, w którym oceniali między innymi działalność Urzędu Miasta, kompetencje pracowników urzędu oraz warunki panujące w gminie umożliwiające bądź utrudniające przyciągnięcie nowych inwestycji lub realizowanie nowych zadań przez inwestorów.

Biorąc udział w konkursie Jaworzno buduje wizerunek gminy przyjaznej dla inwestorów, a przechodząc proces certyfikacji nasze miasto po raz kolejny uzyskało rekomendacje od biznesu – tutaj warto inwestować!