Podsumowanie IV edycji JBO

31 stycznia 2017, 12:41

Za nami spotkanie podsumowujące IV edycję Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, podczas którego zaprezentowano zwycięskie projekty edycji 2017. Na konferencji zainicjowano również dyskusję o przyszłości JBO. Teraz nadszedł czas na opinie i spostrzeżenia do aktualnej procedury JBO, które mieszkańcy mogą zgłaszać do 8 lutego 2017 r.

Dotychczasowe edycje JBO pokazały, że mieszkańcy lubią swoje miasto, troszczą się o przestrzeń publiczną i mają pomysły jak ją udoskonalić.

- To pierwsze z kilku zaplanowanych spotkań, na których wspólnie z mieszkańcami miasta wypracujemy procedurę Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. - mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta. - Teraz czekamy na Państwa opinie i uwagi do obecnej procedury, które będą dla nas podstawą do dalszej dyskusji o tym, jaki kształt powinien przybrać budżet obywatelski w nadchodzącym roku. Kolejnym krokiem będzie debata, na którą już dziś serdecznie Państwa zapraszam.

Uwagi i spostrzeżenia można zgłaszać osobiście (Biuro Promocji i Informacji UM, ul. Grunwaldzka 33, pok. 207 - II piętro), mailowo na adres: jbo@um.jaworzno.pl czy też listownie na adres Urząd Miejski w Jaworznie, Biuro Promocji i Informacji, ul. Grunwaldzka 33, 43-600 Jaworzno. Formularz zgłaszania uwag do pobrania poniżej.

Kalendarium prac nad procedurą JBO 2018:

• do 08.02.2017 r. - termin składania uwag do obecnej procedury JBO 2017
  • 13.02.2017 r. - debata JBO - zestawienie wszystkich uwag
  • 24.02.2017 r. - upublicznienie na stronie jbo.jaworzno.pl propozycji modelu JBO 2018
  • 06.03.2017 r. - debata na temat opublikowanego modelu JBO
  • 24.03.2017 r. - publikacja ostatecznego projektu uchwały na stronie jbo.jaworzno.pl
ObrazekObrazek