Zasłużony dla miasta

28 sierpnia 2013, 10:17

Józef Kurek - doktor nauk medycznych i dyrektor jaworznickiego Szpitala Wielospecjalistycznego - dołączył do grona osób uhonorowanych dyplomem "Za zasługi dla miasta Jaworzna". Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zasłużonemu wręczono pamiątkowy dokument i kwiaty.

Dr n. med. Józef Kurek pełni stanowisko dyrektora Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie oraz ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej nieprzerwanie od 2003 r. Już od chwili objęcia przez niego stanowiska dyrektora, jaworznicka placówka jest systematycznie unowocześniana. W tym czasie gruntownie zmodernizowano m.in. Oddział Kardiologii, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Chirurgii Ogólnej i Endokrynologii, Oddział Chorób Wewnętrznych oraz Poradnię Kardiologiczną. W tym czasie utworzono także Pracownię Tomografii Komputerowej, Oddział Rehabilitacyjny oraz Oddział Urologiczny. Szpital konsekwentnie wzbogaca się również w najnowocześniejszą aparaturę medyczną. Ponadto w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przy Szpitalu otwarto Stację Dializ wraz z Oddziałem Nefrologicznym, zapełniających lukę na tego typu świadczenia w regionie. Ważnym uwagi jest również fakt, że w 2010 roku jaworznicka lecznica znalazła się w prestiżowym rankingu 100 najlepszych szpitali w Polsce. Dzięki staraniom dyrektora Kurka, nasz szpital sukcesywnie pozyskuje środki unijne na zakup nowoczesnej aparatury medycznej.

***

Na liście osób zasłużonych dla miasta znajdują się już dwadzieścia trzy nazwiska. Oprócz Józefa Kurka w gronie osób zasłużonych znajdują się: Janusz Guja, Jan Kurp, Władysław Wiśniewski, Teresa Smyl, Maria Pieczara, Basia Trzetrzelewska, Jan Sierko, Zbigniew Kalamat, Andrzej Karweta, Jan Kurp, Czesław Kempiński, Stanisław Panek, Marian Szumiło - Kulczycki, Andrzej Węglarz, Kazimierz Kielski, ks. Julian Bajer, Józef Micherda, ks. Józef Lenda, Stefan Ciepliński, Wojciech Dziedziak, Stanisław Nowakowski i Władysław Witek.