Trasy rowerowe

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

W ramach zakończonego w 2010 roku projektu w Jaworznie oznakowano 277 km szlaków, przygotowano 25 punktów odpoczynkowych o powierzchni 25 m2 (na utwardzonym terenie), zaopatrzonych w stół z ławami, stojak na rower oraz drewnianą tablicę informacyjną, 54 tablice informacyjne z mapami szlaków (29 metalowych, 25 drewnianych), 220 tabliczek kierunkowych, 10 stojaków na rowery, 3 mostki na ciekach wodnych oraz barierki drewniane zabezpieczające o łącznej długości 300 m.

Dla wielbicieli dwóch kółek przygotowano także elektroniczną mapę GPS oraz podręczną mapę oraz przewodnik rowerowy, który zawiera m.in. informacje na temat Jaworzna i miejsc, które warto zobaczyć, a także prezentuje dokładny opis przebiegu szlaków wraz z mapami. Atlas oraz mapę GPS można pobrać z miejskiej strony internetowej - www.jaworzno.pl

Szlaki rowerowe powstały w ramach projektu Regionalnego Obszaru Rekreacyjno - Turystycznego. Zadaniem projektu jest zdynamizowanie rozwoju aktywnej turystyki poprzez połączenie ze sobą atrakcyjnych - pod względem turystycznym, krajobrazowym i przyrodniczym - obszarów całego regionu.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwoju Subregionu Centralnego Woj. Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt projektu to blisko 780 tys. zł, z czego wielkość dofinansowania to ponad 614 tys. zł.